• LaBáK

• Vyhodnotenie seminára LaBáK

• Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci z 1. a 2. stupňa zapojili do online seminára LaBáK.

Čo to je?

LaBáK je multidisciplinárny seminár, ktorý spája rozdielne predmety - matematiku, fyziku, biológiu, chémiu, geovedy - do jedného celku. Súčasne okrem teoretických vedomostí kladie dôraz na praktickú vynaliezavosť v zmysle debrujárskeho hnutia. Jedná sa o online seminár, čím je uľahčený prístup k úlohám pre riešiteľov ako aj hodnotiteľov úloh. Vďaka všetkým týmto prvkom je seminár LaBáK v slovenskom prostredí jedinečný.

Online seminár LaBáK.net sa v tomto školskom roku 2018/19 skladal zo štyroch súťažných kôl, ktoré prebiehali od septembra 2018 do februára 2019. Kategórie A, B, C, D tvorili 4 úlohy, z toho jedna praktická. Kategórie E, F obsahovali jednu úlohu určenú pre prácu v tíme.

Úlohy v tomto ročníku boli venované 500-stému výročiu narodenia Leonarda da Vinciho

Ako naši žiaci obstáli?

V kategórii E súťažilo v rámci SR 27 tímov. Umiestnenie našich žiakov:

tím Dopravníčkovia (4.A) - 5. miesto

tím Šikovná päťka (4.A) - 7. miesto

tím Dopravní reperi (4.A) - 8. miesto

V kategórii D súťažilo spolu 64 žiakov z rôznych škôl na území SR. Umiestnenie našich žiakov:

Bronislava Najvirtová (7.A) - 2. miesto

Marta Mervová (5.B) - 3. miesto

Lucia Hádková (7.A) - 4. miesto

Menovaným žiačkam a žiakom 4.A triedy srdečne blahoželáme a ďakujeme, že našu školu úspešne reprezentovali.

Tešíme sa z ich úspechov a ďakujeme za vynaloženú snahu pri riešení úloh.