• Tri prúty

• Paličkové divadielko

Posledný aprílový  a prvý májový týždeň žiaci našej školy pod vedením  inkluzívného   tímu pripravili zaujímavý program pre žiakov I. stupňa  -  nultého   ročníka a špecializovanej triedy, ktorému dali názov PALIČKOVÉ DIVADIELKO.

Zámerom  PALIČKOVÉHO  DIVADIELKA bolo naučiť žiakov  komunikovať bez hanblivosti, presadiť sa, recitovať, prehĺbiť  ich fantáziu, naučiť ich správne rozprávať, podporiť  kamarátske vzťahy v skupine a v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu  pripraviť divadelné predstavenie.

Žiaci mali možnosť  vidieť päť zaujímavých rozprávok, či príbehov. Ako prví sa predviedli štvrtáci pod vedením Mgr. Petry Budínskej v rozprávke MOCNÝ JEŽKO. Potom nasledovali tretiaci pod vedením Mgr. Martiny Švarcovej s príbehom dvoch kamarátov. Po týždni nasledovala rozprávka DOMČEK, DOMČEK, KTO V TEBE BÝVA?, ktorú predviedli druháci pod vedením Mgr. Daniely Lapšanskej. S rozprávkou o 7 KOZLIATKACH sa predviedli tretiaci pod vedením Mgr. Lenky Molekovej.  Ako  poslední sa predviedli piataci pod vedením Mgr. Jaroslava Faltina, ktorí zahrali príbeh troch myší a to v anglickom jazyku, potom tento príbeh zahrali ešte raz v slovenskom jazyku.

PALIČKOVÝM  DIVADIELKOM  inkluzívny tím  podporil  rozvoj špecifických funkcií žiaka  v našej  ZŠ  a využil rôzne terapie napr.  ergoterapiu, muzikoterapiu, dramatoterapiu, terapiu hrou, bibliorterapiu, animoterapiu, trénoval pamäť, pozornosť a vnímanie. Terapie  boli  zamerané na žiaka a  majú reedukačný a liečebný význam.  Ďalej inkluzívny tím vytvára možnosť vybudovania vzájomných pozitívnych vzťahov medzi  žiakmi.

V Gelnici 3.5.2018                                                                      Mgr. Martina Švarcová