• Tri prúty

• Deň Rómov

• Deň Rómov.

Medzinárodný deň Rómov prislúcha na 8.apríl. Pri tejto príležitosti si inkluzívny tím pripravil pre žiakov bohatý program v školskej kniznici.

Akcie sa zúčastnili žiaci rôznych ročníkov školy a ich triedne učiteľky. V úvode sme si formou prezentácie pripomenuli vznik sviatku, priblížili sme si rómsku históriu, rómsku kultúru a zaspievali sme si rómsku hymnu. Na oživenie programu nám žiačka tretieho ročníka zarecitovala báseň v rómskom jazyku. Následne nám dievčatá v pestrofarebnom rómskom odeve zatancovali v rytme rómskej hudby. Riešenie hádaniek v rómskom jazyku obohatilo akciu, pretože úlohou žiakov bolo prečítať hádanku nahlas a následne nájsť správnu odpoveď medzi obrázkami rozvešanými po celej miestnosti.

Rómska pieseň v podaní našich dievčat nenechala sedieť na stoličke ani jedného žiaka a postupne roztancovala všetkých žiakov i pani učiteľky. Poslednou aktivitou žiakov bolo zahrať sa na "prekladateľov". Žiaci vytvorili tri skupiny, kde pracovali na výrobe rómsko-slovenského obrázkového slovníka.

Všetci sa aktívne podieľali na plnení úloh. Oslavu sprevádzala dobrá nálada a príjemná atmosféra.

Mgr. Daniela Lapšanská

Fotogaléria k nahliadnutiu po kliknutí na obrázok.