Regionálne centrum podpory učiteľov

Od 01.09.2023 pri ZŠ Gelnica vzniká RCPU

http://zsgl.edupage.org/photos/skin/logo/thumbs/max1000x117trscan0005.jpg Základná škola, Hlavná 121, 05601 Gelnica

V zmysle § 84 ods. 1 zákona NR SR č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch v znení neskorších predpisov zverejňujeme informáciu o voľných pracovných miestach pre mentora RCP.

Názov zamestnávateľa: Základná škola, Hlavná 121, Gelnica

Adresa: Hlavná 121, Gelnica 056 01

Kontakt: Mgr. Bibiána Krajníková, riaditeľka školy, 0908996241, zsgelnica@zsgelnica.sk

Kategória PZ, OZ: mentor RCPU

Kvalifikačné predpoklady: V zmysle vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 1/2020 o kvalifikačných predpokladoch pedagogických a odborných zamestnancov – účinnej od 15.01.2020.

Opis pracovných činností mentora:

1. Poskytovať individuálne poradenstvo PZ a OZ (vrátane vedúcich PZ a OZ):

1.1 realizovať individuálne poradenstvo pre PZ a OZ v tzv. prioritných tematických oblastiach (vzdelávacie programy, hodnotenie vzdelávacích výsledkov žiakov, vzdelávací proces a vyučovací štýl učiteľa, personalizácia vyučovania a inkluzívne vzdelávanie, digitalizácia)1,

1.2 realizovať návštevy vyučovacích hodín PZ a OZ s cieľom zvýšenia kvality výchovno-vzdelávacieho procesu,

1.3. poskytovať spätnú väzbu k pozorovaným edukačným postupom (navrhovať odporúčania na zvýšenie kvality výchovno-vzdelávacieho procesu, identifikovať a diagnostikovať problémy PZ a OZ, podporovať PZ a OZ pri tvorbe návrhov možných riešení ich problémov, pomáhať v zapracovaní riešení vo výchovno-vzdelávacom procese v triede a práci so žiakmi)

2. Pripravovať a realizovať skupinové formy rozvoja spôsobilosti PZ a OZ v stanovených oblastiach formou:

2.1. poldňových workshopov,

2.2. celodňových workshopov,

2.3. facilitácie učiacich sa skupín,

2.4. organizácie prednášok a diskusií

2.5. iných aktivít, ktoré považuje RCPU za potrebné v regióne.

3. Monitorovať potreby PZ a VPZ škôl v regióne formou:

3.1. dotazníkov pre PZ a VPZ škôl a školských zariadení,

3.2. individuálnych rozhovorov s PZ a VPZ škôl a školských zariadení.

4. Administratívne úlohy spojené s pracovným miestom spočívajú najmä:

4.1. vo vyplnení pracovného výkazu,

4.2. vo vedení dokumentácie o činnostiach uvedených v bodoch 1-3,

4.3. vo vykonávaní ďalších úloh vyplývajúcich z pracovného zaradenia.

5. Budovať partnerstvá v regióne a sieťovanie formou

5.1. predstavenia činnosti uvedených v bodoch 1-3,

5.2. bilaterálnych stretnutí s riaditeľmi škôl a/alebo so zriaďovateľmi,

5.3. multilaterálnych stretnutí s viacerými potenciálnymi partnermi v regióne s cieľom networkingu.

6. Vlastné vzdelávanie a práca na vlastnom profesijnom raste v prioritných témach:

6.1. mentoring,

6.2. vzdelávacie programy,

6.3. hodnotenie vzdelávacích výsledkov žiakov,

6.4. vzdelávací proces a vyučovací štýl učiteľa – sociálna klíma,

6.5. personalizácia vyučovania a inklúzia vzdelávania,

6.6. digitalizácia.

Predpokladaný rozsah práce mentora

· 50 % úväzku práca vo svojej kmeňovej škole (2,5 dňa)

· 50 % úväzku práca pre RCPU (2,5 dňa, 18,75 hodín týždenne, rozdelenie dní podľa dohody s riaditeľom príslušnej školy, v závislosti od nastaveného rozvrhu hodín, pričom jedným z dvoch dní pre RCPU má byť piatok)2

· Koncom júla a v priebehu augusta sa očakáva 5-dňové školenie v téme mentoringu. Účasť na školení je podmienkou vykonávania mentorskej činnosti. (Náklady školenia ako aj strava a ubytovanie budú účastníkom hradené.) Do polovice máje, keď začneme s online pohovormi, chceme, aby boli známe konkrétne termíny školení pre jednotlivé RCPU.

Platové podmienky

• 1100€ brutto / 50% úväzok
  • nepriame náklady (doprava, MTZ, ... ) bude znášať RCPU

Miesto výkonu práce

• podľa potrieb ZŠ regiónu
  • RCPU zabezpečí priestory na spoločné aktivity pre mentorov

Iné požiadavky:

· bezúhonnosť, zdravotná spôsobilosť

· ovládanie štátneho jazyka , ovládanie rómskeho jazyka - výhodou

· pokročilý užívateľ IT, ovládanie microsoft office,

• Výhodou (nie však podmienkou) je atestácia PZ I. alebo II. stupňa.
  • Výhodou (nie však podmienkou) je absolvovanie neformálnych vzdelávacích programov zameraných na rozvoj pedagogickej zručnosti (napr. Komenského inštitút, Indícia, n.o., LEAF, Teach for Slovakia, Národný projekt profesijný rozvoj učiteľov Teachers a pod.).

Prihlasovanie

• Cez online prihlasovací formulár. Vybratí uchádzači budú pozvaní na online pohovor.

Pracovné podmienky:

Pracovný pomer na dobu určitú – Do : 31.08.2024