Informácie pre rodičov

Režim dňa

• Ranný klub je v prevádzke od 6:00 do 8:00 hod. Za príchod do ranného klubu zodpovedajú rodičia. Výchovno-vzdelávacia činnosť v rannom klube má charakter odpočinkový, relaxačný. O 7:45 hod. deti pod dozorom pani vychovávateľky odchádzajú do tried.
  • Hlavná VV činnosť je spravidla od 11:40 do 16:00 hod. (podľa rozvrhov jednotlivých tried). Výchovno-vzdelávaciu činnosť realizuje každá pani vychovávateľka vo svojom oddelení.

Hlavnú výchovno-vzdelávaciu činnosť tvoria:

• Odpočinkové činnosti (cca 11:40 – 13:30 hod.)

Sú to psychicky a fyzicky nenáročné, relaxačné aktivity realizované v oddelení spravidla po vyučovaní, respektíve po obede.

• Rekreačné činnosti (od 14:15 – 14:50 hod.)

Slúžia k odreagovaniu a odstráneniu únavy z vyučovania, obsahujú však pohybovo náročnejšie aktivity telovýchovného, športového, turistického zamerania realizované vonku, na základe vhodných poveternostných podmienok.

• Záujmové činnosti  (od 13:30 – 14:15 hod.)

Tvoria hlavnú náplň výchovno-vzdelávacieho procesu v ŠKD. Realizujeme ich prostredníctvom tematických oblastí výchovy nasledovne: Spoločensko-vedná, Esteticko-výchovná (výtvarná, hudobná, literárno-dramatická), Telovýchovná, zdravotná a športová (turistická), Pracovno-technická, Prírodovedno-environmentálna.

• Príprava na vyučovanie (od 15:00 – 15:50 hod.) (Vzdelávacia oblasť)

Predstavuje okruh činností súvisiacich s plnením školských povinností. Vzdelávacou úlohou PNV je vypracovanie písomných a ústnych úloh, prehlbovanie poznatkov získaných v škole na vyučovaní. Výchovnou úlohou PNV je formovanie záujmu o sebavzdelávanie a pravidelné, systematické plnenie školských povinností a starostlivosť o školské potreby.

• Spoločný klub je v činnosti od 16:00 – 17:00 hod. v herni ŠKD. Sústreďujú sa v ňom deti rodičov s dlhšou pracovnou dobou. Rodičia nevstupujú do budovy školy, počkajú na dieťa, ktoré vychovávateľka prepustí z oddelenia.

Stravovanie detí v školskej jedálni

• Súčasťou výchovno-vzdelávacej činnosti je aj stravovanie detí v ŠJ. Zo zdravotného, ale aj etického hľadiska každé dieťa navštevujúce ŠKD musí byť stravníkom v ŠJ. Všetky náležitosti ohľadom stravovania (zápis, odhlasovanie z obedov, šeky atď.) si vybavujú rodičia prostredníctvom vedúcej školskej jedálne osobne.

Poplatky za pobyt v ŠKD

• podľa Všeobecného záväzného nariadenia mesta Gelnica č. 80 § 4 je výška poplatku stanovená na 8€ mesačne,
  • uhrádza sa k 15-tému dňu v danom mesiaci, prevodom na číslo účtu školy SK27 5600 0000 0023 5808 9002 vedený v Prima Banke a.s., pob. Gelnica,
  • spôsoby uhrádzania: prevodom na príjmový účet školy, trvalým príkazom v banke, priamym vkladom v banke, poštovou pokážkou,
  • rodičom v hmotnej núdzi pri dodržaní zákonom stanovených postupov bude poplatok za pobyt v ŠKD znížený na 1€ mesačne.

Žiadame Vás o dodržanie splatnosti poplatku. Nedodržanie pravidiel úhrady poplatku (neskoré platby, neuhrádzanie poplatku) môžu byť príčinou na vyradenie dieťaťa z evidencie ŠKD.

Ďalšie podrobnosti o uhrádzaní poplatkov za pobyt v ŠKD nájdete v dokumente Školský poriadok ŠKD, zverejnený na internetovej stránke školy.

Vyberanie detí zo ŠKD

• Dieťa môže byť, ak to nie je v žiadosti uvedené, zo ŠKD uvoľnené len na základe písomného oznámenia rodičov. Oznamy formou telefónu, mobilu nebudú akceptované. Bez písomnej správy nebude dieťa zo ŠKD uvoľnené.
  • Priebeh výchovno-vzdelávacej činnosti nesmie byť rušený nepretržitým vyberaním detí v rôznom čase.
  • Dieťa zo ŠKD možno vyberať podľa časového harmonogramu nasledovne: od 13:30  do 13:45hod,

následne od 15:00  do 15:10 hod.

a nepretržite medzi 16:00  do 17:00 hod.

• Z hľadiska bezpečnosti detí rodičia nevstupujú do budovy školy, ale ohlásia svoj príchod službukonajúcej vrátničke.
  • Prosíme rodičov o dodržanie nariadenia o nevstupovaní do budovy školy. Ak sa chceme postarať o bezpečnosť vašich detí,  je nutné ho rešpektovať.