Účasť našej školy v projekte Erasmus+

Erasmus+ je program EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport. Umožňuje zamestnancom v školskom vzdelávaní rozvíjať svoje odborné schopnosti a spolupracovať v Európe.
Naša škola bola úspešná v tejto oblas
ti a získala grant na realizáciu projektu "Aktívne a inovatívne". Cieľom nášho projektu je podporiť odborný a profesijný rast našich učiteľov, inovovať výučbu anglického jazyka, zabezpečovať efektívne a zároveň pre žiakov zaujímavé vzdelávanie. Tiež chceme získať kontakty pre budúce medzinárodné partnerstvá.

Cieľom nášho projektu "Aktívne a inovatívne" je inovovať výučbu jazykov, kontinuálne zabezpečovať efektívne a zároveň pre žiakov zaujímavé vzdelávanie. Mobilít sa zúčastnili dve učiteľky vyučujúce anglický jazyk na 1.stupni ZŠ.
Na odbornej stáži si zdokonalili svoje komunikačnú a didaktické kompetencie. Osvojili si moderné vyučovacie metódy, formy a stratégie vzdelávania, naučili sa využívať možnosti IKT pri svojovaní jazyka, nadviazali medzinárodné kontakty pre budúce partnerstvá.

Stručná prezentácia z odbornej stáže v Canterbury, UK: