Misia Modrá planéta - EDULAB

Misia Modrá planéta je projekt, v ktorom sa žiaci 3.A a 3.C naučili, ako sa majú správať k životnému prostrediu tak, aby v budúcnosti nepotrebovali žiadnu ďalšiu modrú planétu, pretože si dokážu chrániť tú svoju.

V Misii Modrá planéta im pomáhal Kozmix, ktorý priletel zo svojej planéty Intelix, na ktorej donedávna žili tie najmúdrejšie bytosti vo vesmíre - Kozmíci. Zdrojom ich vedomostí bol vesmírny prach , do ktorého milióny rokov ukladali všetko, čo sa kedy naučili. Vďaka tomu si nikdy nemuseli robiť domáce úlohy ani písať písomky. Stačilo sa dotknúť vesmírneho prachu uloženého v miestnej univerzite a okamžite nájsť odpoveď na akúkoľvek otázku.

To všetko sa však razom zmenilo, keď celú   univerzitu zachvátil náhly požiar spôsobený pádom kométy. Kozmíci  boli odsúdení na postupné zabúdanie a stratu všetkých vedomostí. Zachrániť ich mohlo iba jediné. Vybrať spomedzi seba vhodného adepta, ktorý sa vydá na dobrodružnú cestu za poznaním. Niekoho, kto opäť naplní vesmírny prach múdrosťou.

Kozmix už ako malý ufónik sa zaujímal o všetko okolo seba. Neustále sa na niečo pýtal a celé dni trávil nekonečným bádaním, skúmaním a objavovaním. Práve preto bol Kozmix pre všetkých najlepším kandidátom pre blížiacu sa misiu. Do rakety mu zabalili posledný kúsok vesmírneho prachu a špeciálny detektor, ktorý Kozmixa nasmeruje na miesto, kde sa toho dá najviac naučiť. Planéta Zem, na ktorú dopadol, je plná šikovných detí, ktoré počas misie museli plniť veľa úloh a aktivít.

Koľko sa naučili žiaci 3.A uvidíte TU

Koľko sa naučili žiaci 3.C uvidíte TU.

(Po kliknutí na obrázky, otvorí sa fotogaléria k tomuto projektu.)