Spolu múdrejší

Máš pocit, že si sa niečo nestihol počas dištančného vzdelávania naučiť?
Môžeš sa zapojiť do projektu Spolu múdrejší a v popoludňajších hodinách sa daučiť to, čo potrebuješ. Naša škola sa úspečne zapojila do výzvy Spolu múdrejší.

Logo MŠVVaŠ SR

Vyhodnotenie a vyúčtovanie
Mesiac: Apríl
Počet zapojených žiakov celkovo: 147
Celkový počet odučených žiakohodín: 805
počet bývalých učiteľov (napr. učiteľov na dôchodku): 0
počet študentov magisterského štúdia z fakulty pripravujúcej budúcich učiteľov: 0

Mesiac: Máj
Počet zapojených žiakov celkovo: 151
Celkový počet odučených žiakohodín: 1261

Mesiac: Jún
Počet zapojených žiakov celkovo: 149
Celkový počet odučených žiakohodín: 1052
počet iných osôb s minimálne bakalárskym pedagogickým vzdelaním: 0

Počet zapojených žiakov celkovo (bez ohľadu na to, ako dlho sa doučovali, každého žiaka počítať iba raz): 151
Počet zapojených doučovateľov celkovo (bez ohľadu na to, ako dlho doučovali, každého doučujúceho počítať iba raz): 18
Ktoré predmety boli na škole doučované?
Slovenský jazyk, Matematika, Človek a príroda (prvouka, prírodoveda, fyzika, chémia, biológia), Človek a spoločnosť (vlastiveda, dejepis, geografia, občianska náuka), Mäkké zručnosti,
Ako hodnotíte koordináciu vyučujúcich daných predmetov a doučujúcich?
Na prvom stupni vyučujúci realizovali aj doučovanie. V tomto prípade si organizáciu formy a obsahu zabezpečovali vyučujúci . Na druhom stupni koordinácia prebiehala veľmi dobre. Vyučujúci po konzultáciách s doučujúcimi naplánovali obsah doučovania. Vyučujúci akceptovali aj formatívne hodnotenie doučujúcich pri celkovej klasifikácii žiakov.
Akým spôsobom prebiehalo vo Vašej škole motivovanie a informovanie detí a ich rodičov o možnosti doučovania?
O možnostiach doučovania boli zákonní zástupcovia informovaní prostredníctvom triednych učiteľov , špeciálneho pedagóga návštevami v rodinách a oznamom riaditeľky na edupage. Žiakov sme motivovali rozhovormi s triednymi učiteľmi, vyučujúcimi a v niektorých prípadoch aj s riaditeľkou školy.
Celkové vecné zhodnotenie realizácie projektu:
1.Projekt bol veľkým prínosom na zotieranie rozdielov medzi jednotlivými žiakmi. 2. Podarilo sa nám dať podporu všetkým žiakom, ktorí nemali podmienky na online vzdelávanie a vzdelávali sa prostredníctvom pracovných listov 3. Veľmi dobrá spätná väzba od žiakov aj rodičov 4. Projekt prispel k nízkemu percentu opakujúcich ročník. 5.
Radi by sme v takomto projekte pokračovali aj v budúcom školskom roku

V Gelnici
dňa 21.07.2021